Zdrowy tryb życia!

Przekonaj się, jak nie wiele potrzeba, by Twoje dziecko zdrowo rosło i dobrze się rozwijało. W codziennym pośpiechu rzadko zastanawiamy się nad konsekwencjami naszego trybu życia.

Przekonaj się, jak nie wiele potrzeba, by Twoje dziecko zdrowo rosło i dobrze się rozwijało. W codziennym pośpiechu rzadko zastanawiamy się nad konsekwencjami naszego trybu życia.

Wielu problemom zdrowotnym moglibyśmy zapobiec, stosując po prostu profilaktykę. Wystarczyłoby tylko zwracać większą uwagę na to, jaki tryb życia prowadzimy my sami oraz nasze dzieci i najbliżsi. Szczególnie ważne jest, aby zasady zdrowego trybu życia wprowadzać już u bardzo małych dzieci, tak aby zapewnić im wszystko, co niezbędne do prawidłowego rozwoju oraz zapobiegać takim chorobom, jak cukrzyca, otyłość, wysokie ciśnienie krwi, a w późniejszym wieku – chorobom serca. Przestrzeganie zasad zdrowego trybu życia zwiększa też poziom energii, pomaga radzić sobie ze stresem, poprawia nastrój i kondycję.

Ogromną rolę w kształtowaniu nawyków zdrowotnych u dzieci odgrywają rodzice. Dzieci znacznie lepiej uczą się, obserwując to, co robią rodzice, niż słuchając tego, co do nich mówią. Jeżeli więc zależy nam, aby wykształcić u naszych pociech dobre nawyki, najpierw należy zadbać o swój własny tryb życia. Jedząc zdrowe pokarmy, pokazujemy dzieciom, jak się odżywiać. Uprawiając z nimi sporty, uczymy, że aktywne spędzanie czasu też może być zabawą.

W celu utrzymania dobrego stanu zdrowia nasze dzieci potrzebują co najmniej 60 minut aktywności fizycznej dziennie. W zależności od wieku dziecka, mogą to być różne formy ruchu: czas spędzony na placu zabaw, pływanie, jazda na rolkach lub na rowerze, gra w piłkę, szybki marsz.

W naszym Centrum Sportu, Zdrowia i Rehabilitacji możemy zaoferować szeroki zakres specjalnych programów dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci pomagających utrzymać nasz organizm w zdrowiu i dobrej kondycji.

Serdecznie zapraszamy.

Copyright © 2024 Siłownia Ewa w Łomży. All rights reserved.
Projekt Strony Internetowej AdamKalinowski.pl.