Trening zdrowy kręgosłup

Zdrowy kręgosłup a przyczyny bólu kręgosłupa.

Ból kręgosłupa doskwiera nam bardzo często. Często też zastanawiamy się, co jest jego przyczyną? Czy bólu da się uniknąć? Wiele zależy od tego jak poważne są jego przyczyny!
Dyskopatia, czyli przepuklina jądra miażdżystego krążka międzykręgowego, jest jedną z najczęstszych przyczyn bólu kręgosłupa. Charakteryzuje się nagłymi “postrzałowymi” bólami, uniemożliwiającymi swobodne wyprostowanie się oraz chodzenie. Ból ten promieniuje do kończyn dolnych. Często bywa tak, że ból pojawia się w konsekwencji dźwignięcia czegoś ciężkiego lub nagłego schylenia się. Dla zdrowia naszego kręgosłupa istotny jest sposób w jaki się schylamy .
Codzienne siedzenie w pracy przed komputerem prędzej czy później prowadzi do bólu pleców. Bardzo ważne jest to, w jaki sposób siedzimy przy biurku. Okazuje się, że siedzenie prosto wcale nie jest najlepsze, zaleca się lekkie odchylenie do tyłu. Oczywiście należy unikać też przygarbienia.
Jedną z najczęstszych wad postawy jest skolioza, czyli skrzywienie boczne kręgosłupa. Dotyczy ona zwłaszcza dzieci. Daje o sobie znać w okresie intensywnego wzrostu, uwidaczniając się m. in. niesymetrycznym ułożeniem łopatek. Może powodować nagłe bóle. Jej przyczynami są wady wrodzone lub zaniedbanie utrzymywania prawidłowej postawy ciała. Inne przyczyny to noszenie toreb na jednym ramieniu. Wadę można korygować regularnymi ćwiczeniami korekcyjnymi, a przede wszystkim regularnym treningiem siłowym.
Wiadomo, że nadwaga jest dla kręgosłupa bardzo obciążająca. Może ona prowadzić do powstania choroby zwyrodnieniowej. Pamiętaj nie dopuszczaj do nadwagi i braku gorsetu mięśniowego .
Należy pamiętać że dzisiejsza cywilizacja wyeliminowała w 90% naszą pracę fizyczną, dlatego też musimy robić coś w tym kierunku by wzmacniać cały aparat ruchowy, który oparty jest na naszych mięśniach. Człowiek jest istotą stworzoną i potrzebującą ruchu i nie da się go usunąć z naszego życia.

Copyright © 2024 Siłownia Ewa w Łomży. All rights reserved.
Projekt Strony Internetowej AdamKalinowski.pl.