Zdrowy kręgosłup

Ból kręgosłupa to jedna z plag XXI w. Powstawaniu tego typu dolegliwości sprzyja siedzący tryb życia i brak odpowiedniej dawki ruchu. Zamiast jednak zmieniać złe nawyki, często wolimy jedynie ulżyć cierpieniu za pomocą tabletek przeciwbólowych .

W krajach cywilizowanych z powodu bólów kręgosłupa cierpi nawet 80 proc. populacji. Zdaniem niektórych badaczy z tą dolegliwością na pewnym etapie swojego życia będzie się musiał zmierzyć praktycznie każdy mieszkaniec naszej planety.

Skutki braku ruchu

O tym, że mamy do czynienia z dysfunkcją w organizmie, informuje nas ból. W pewnym sensie jest on zatem naszym sprzymierzeńcem, ponieważ pozwala odpowiednio wcześnie zareagować na problem. Wiele osób poprzestaje jednak na doraźnych rozwiązaniach – wówczas dolegliwość przechodzi w stan przewlekły i zazwyczaj się pogłębia. . Jednak u znaczącej większości osób wady postawy są związane z trybem życia, a konkretnie: brakiem aktywności fizycznej, częstym spędzaniem czasu przed komputerem czy telewizorem, nadwagą, kiepskim środowiskiem pracy lub nauki (np. ławkami i krzesłami o nieprawidłowych parametrach), a także brakiem badań profilaktycznych w szkołach i brakiem gimnastyki, również korekcyjnej .

Copyright © 2024 Siłownia Ewa w Łomży. All rights reserved.
Projekt Strony Internetowej AdamKalinowski.pl.